Keşfet

Metin2 Pvp Server Vergileri

DarkKO

Yeni Üye
Katılım
24 Haz 2024
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Daha önce çeşitli konular altında dile getirilen vergi meselesi konusunda pvp server sahiplerinin bilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Kurulum bölümü de bunun için en doğru yer sanırım.

Öncelikle pvp server kuracaksanız ve bir maddi beklentiniz var ise hesabınıza giren her kuruşun vergisini ödemeniz gerekiyor.


Mobil ödeme ile aldığınız tutarlar,
Teckcard, sonteklif, gittigidiyor vb ödeme aracısı firmalar aracılğıyla tahsil ettiğiniz ödemeler
Direkt hesabınıza havale ile aldığınız ödemeler,

Bunların tamamında vergi ödemesinden siz sorumlusunuz.

Yani bu parayı ben tahsil etmedim, teckcard tahsil etti veya sonteklif tahsil etti gibi bahaneleri maliye kabul etmez, sonuç olarak onlar tahsil etse de siz onlardan parayı bir şekilde alacaksınız. Maliye hesabınıza giren paranın vergisinin ödenip ödenmediğine bakar.

Hesabınıza para kıbrıstan gelmiş, amerikadan gelmiş fark etmez, vergisini ödemeniz gerekmektedir. ( yurtdışından gelen ödemelerin vergilendiresi yaptığınız işe göre farklılık gösterebilir )

Ben bu işi 1 sene yaptım bıraktım başım ağrımaz diye düşünmeyin, olası bir maliye incelemesinde geriye dönük 5 yıl içinde inceleme yapıyorlar. O güne kadar hesabınıza girmiş tüm paraların hem vergisini ödersiniz hem de cezasını ödersiniz.

Bu yüzden başınız ağrımadan bu işleri yapıp para kazanmak gibi bir düşünceniz var ise en azından şahıs işletmesi kurarak verginizi ödeme yoluna gidebilirsiniz. Aksi durumda çok büyük cezalara maruz kalmanız çok yüksek ihtimal.


Vergilendirme ile ilgili sorularınız var ise konu altından sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
 
Metin2 server kurulumu hakkında bilgi paylaşımlarınız için teşekkürler.
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst